Aktualności

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

3 września uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję Narodowego Czytania. Tym razem tekstem wybranym przez parę prezydencką była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Co się u nas działo? Wspólnie z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zorganizowaliśmy na dzierżoniowskim Rynku czytanie tragifarsy, uczennice z klasy 3J przedstawiły scenki na podstawie fragmentów tekstu. Na terenie szkoły również czytaliśmy Moralność pani Dulskiej. Dodatkowo z inicjatywy szkolnych polonistów odbył się Powiatowy Konkurs na recenzje tekstu oraz na projekt okładki książki.
Laureaci w kategorii projekt okładki:
I miejsce – Marta Pawlak z klasy 2B
II miejsce – Oliwia Górniak z klasy 3B
Laureaci w kategorii recenzja:
II miejsce – Natalia Zielińska z klasy 3B
Specjalne podziękowania trafiły do Nataszy Malinowskiej z klasy 3J, która wykonała osiem portretów bohaterów Moralności pani Dulskiej. Wystawę prac można obejrzeć w holu biblioteki miejskiej oraz na II piętrze naszej szkoły.