PEDAGOG

Alicja Fitrzyk
ja.pedagog@o2.pl

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO
Poniedziałek 8.00-12.00
Wtorek 9.00-14.00
Środa 8.00-12.00
Czwartek 8.00-13.00
Piątek 8.00-12.00

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Znaleźliśmy się w sytuacji bardzo trudnej, która jako nowa, niosąc zmianę, ma prawo budzić wiele skrajnych emocji. Jedną z nich jest lęk, dotyka on nas dorosłych, ale dzieci również mają do niego prawo. To, że w tym czasie boimy się, to zupełnie naturalne, warto jednak próbować zminimalizować negatywne emocje, szczególnie, że bywają złym doradcą. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by wiadomości dotyczące epidemii sprawdzać najwyżej dwa razy dziennie i używać do tego jedynie sprawdzonych serwisów. Centrum Psychoterapii Pozytywnej zaleca zaś, by myśleć o tym, na co mamy wpływ, podejść zadaniowo do problemów, to może dać nam poczucie kontroli. Warto szukać pozytywnych informacji, nie zamartwiać się tym, co się jeszcze nie wydarzyło. Zaleca, byśmy planowali dobrą aktywność, wykorzystali czas, który mamy teraz, na zadbanie o siebie i bliskich. Pamiętajmy, że dzieci naśladują nasze zachowania. Nasze emocje szybko się im udzielają. Dlatego też, zwróćmy uwagę na to jak sami funkcjonujemy w tej nowej, trudnej rzeczywistości. Postarajmy się zachować spokój oraz zdrowy rozsądek. Spędźmy ten czas na wspólnym, czytaniu, rozmowie z dzieckiem. Bądźmy dla dziecka wsparciem i dbajmy o to aby mimo tej trudnej sytuacji w której się znaleźliśmy miało uśmiech na twarzy. W tych trudnych dniach dla nas wszystkich bardzo ważne jest wsparcie i wzajemne zrozumienie.

Informuję, iż w tym szczególnym czasie, kiedy nie możemy spotykać się w szkole, pozostaję do Waszej dyspozycji przez dziennik Librus lub Massenger. Proszę wyjaśniać wszystkie sprawy drogą elektroniczną. W ramach realizacji zdalnego nauczania proponuję także konsultacje on-line. Osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach on-line proszę o kontakt za pośrednictwem dziennika elektronicznego, celem ustalenia konkretnego terminu spotkania. Gdyby Państwo mieli potrzebę zgłoszenia jakiegokolwiek problemu natury pedagogicznej czy organizacyjnej – służę pomocą.
Życzę wytrwałości i bardzo Państwu dziękuję za wsparcie w tym trudnym czasie! Doceniam Państwa ogromną rolę w obecnym systemie edukacji.

Z poważaniem
Alicja Fitrzyk

 

 

„SZUKANIE POMOCY JEST OZNAKĄ SIŁY, NIE SŁABOŚCI”

Miejsce pedagoga szkolnego znajduje się na styku społeczności uczniów, nauczycieli i rodziców. Obserwując życie szkolne, konflikty i różnice interesów pełni rolę obiektywnego rzecznika praw ucznia, wspiera racjonalne rozwiązania trudności szkolnych i problemów osobistych, ukazuje możliwości budowania pozytywnych więzi. Nie zastępuje rodziców ani wychowawców, ale wspomaga ich w udzielaniu pomocy, korzystając ze współpracy specjalistów i instytucji wspierających szkołę i rodzinę.

Do pedagoga szkolnego może przyjść każdy, kto ma kłopot, a nie potrafi sobie z nim samodzielnie poradzić.

Szanowni Rodzice!

Pedagog szkolny jest do Waszej dyspozycji!

Jako pełnoprawni opiekunowie uczniów uczęszczających do naszej szkoły jesteście partnerami w pracy wychowawczej nauczycieli. Dlatego szkole bardzo zależy na naszej owocnej współpracy. Pamiętajcie, że o problemach swoich dzieci należy głośno i otwarcie mówić, gdyż wówczas możliwa jest skuteczna pomoc.

Gdzie szukać pomocy ?
https://www.dzierzoniow.pl/pl/news/do-pe-ni-si-bezp-atna-pomoc-prawna-i-psychologiczna
https://pow.dzierzoniow.pl/bezplatna-pomoc-w-osrodku-interwencji-kryzysowej.html
https://www.mbp.dzierzoniow.pl/pl/page/darmowa-pomoc-prawna

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, pamiętajmy, że poza COVID-em dotykają nas jeszcze inne problemy. Nie czekaj zadzwoń po pomoc.